ŞUSKİ EKİPLERİ HER ZAMAN SAHADA


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, alt yapı yatırımlarını sürdürmek için çalışmalarına devam ediyor.

Şanlıurfa’nın tümünde gerçekleştirdiği alt yapı çalışmaları ile göz dolduran ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, uyguladığı kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu drenaj çalışmaları ile birçok iş makinaları ve personellerle birlikte, hedeflediği sorunsuz alt yapı için aralıksız devam ettiriyor. Atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri gibi önemli ve geleceğe yönelik projelerle çalışmalarını devam ettiren ŞUSKİ, özellikle büyük ihtiyaç arz eden içme suyu için her yere ulaşan ekipler hat döşeme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

EDENE GURUP İÇME SUYU PROJESİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR

Uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşan bölge halkının su sorununu çözmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin talimatları ile proje ve teknik çalışmalar yürüten ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, gerçekleştirdiği bu proje sayesinde büyük bir nüfus yoğunluğu mevcut olan mahallelerin içme suyu sorununu tarihe gömüyor. Ekiplerin sahada hummalı bir şekilde yürüttüğü proje çalışmaları kapsamında içme suyu hat döşeme faaliyetleri aralıksız devam ediyor. 41 adet (kırk bir adet) mahallenin faydalanacağı Edene gurup içme suyu projesi için toplam 32 kilometrelik (otuz iki kilometre) terfi hattı döşenmiş olup şebekeleri beslemek üzere 1 adet (bir adet) büyük kapsamlı içme suyu deposu yapıldı.