EN SAĞLIKLI VE EN KALİTELİ İÇME SUYU ŞANLIURFA'DA


Türkiye'nin en ucuz içme suyunu vatandaşa sunan Büyükşehir Belediyesi, içme suyu arıtma tesislerindeki laboratuarlarında bir başarıya daha imza attı. Daha önce su kalitesi anlamında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesini alan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de TS EN 17025 Akreditasyon Belgesini almaya hak kazandı.

Şanlıurfalılara en kaliteli ve en ucuz içme suyunu sağlayan Büyükşehir Belediyesinin bu alandaki başarıları belgelerle onanmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı Su ve Kalite Kontrol Laboratuarına TURKAK 17025 Akreditasyon Belgesi verildi.

Sağlık Bakanlığının ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik  (İTASHY) kapsamında teknolojik cihazlarla revize edilen Büyükşehir Su Kalite Kontrol Laboratuarı bu alanda yetkilendirilirken, uluslararası ödüller ve belgeler almaya devam etti.

Vatandaşa kaliteli içme suyu hizmeti vermesi anlamında TSE ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesinin denetimini başarıyla geçen Büyükşehir Su Kalite Kontrol Laboratuarı, bu kez Türk Akreditasyon Kurumu tarafından TS EN 17025 Akreditasyon Belgesini almaya hak kazandı.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: GÜVENİLİR VE SAĞLIKLI SU OLMAZSA OLMAZIMIZ

Amaçlarının 13 ilçe ve bin 411 mahallenin tümünde yaşayan Şanlıurfalılara sağlıklı ve güvenilir içme suyu teminini sağlamak olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Bizim buradaki amacımız halkımıza hizmetin en iyisini sunmaktır" dedi.

Su yönetimi anlamında ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün başarılı çalışmalara imza attığının da altını çizen Başkan Çiftçi, "Suyu yönetirken sağlık konusu önemli. Arıtma dairemizin yönetmiş olduğu çok önemli numunelerin işlem gördüğü laboratuarımız akredite edildi. Şanlıurfalı kardeşlerimizin hizmetine sunuldu. Hem kendi sağlamış olduğumuz suyun analizini yapıyor, hem de dışarıdan diğer kamu kuruluşlarından ve özel sektörden gelen tüm numuneler laboratuarımızda analiz ediliyor. Sağlıklı suyu içmek, güvenilir bir şekilde şebeke suyunu bilmek vatandaş olarak hepimizin hakkı. Hepsi ölçülüyor, analiz sonuçları tetkik ediliyor ve artık uluslararası  akreditesi yapılmış bir laboratuarı da biz  Şanlıurfa'mıza kazandırdık. Arkadaşlarımız kendi alanlarında uzman. Tüm bu çalışmada emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.