ŞUSKİ, VİRANŞEHİR KANALİZASYON PROJESİ TAMAMLADI


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Viranşehir'in altyapı sorununu ortadan kaldırarak 34 bin metre’lik kollektör hattı döşedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’nın kent merkezi, merkez ilçeler ve diğer tüm ilçe ile bunlara bağlı kırsal mahallelerde(köyler) altyapı eksikliklerini gidermek için planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek sorunlara kalıcı çözüm üretebilmek ve kentin her noktasına eşit hizmet etmek anlayışı ile çalışmaktadır.

21,500 MİLYON TL’LİK PROJE TAMAMLANDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), Şanlıurfa’nın tümünde olduğu gibi Viranşehir'de de altyapı yatırımlarını gerçekleştirerek merkez mahallelerle birlikte uyguladığı kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu drenaj çalışmaları ile göz dolduruyor. Alt yapı atılımı anlamında Viranşehir ilçesi kanalizasyon şebekesi ana kollektör hattı projesi kapsamında 21,500 Milyon TL’lik yatırım bedeli ile yürütülen çalışmalar sorunsuz bir şekilde bitirilerek İlçe halkının hizmetine sunuldu.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, alt yapı anlamında İlçenin kanalizasyon eksikliğini gidermek üzere hazırlanan proje ile Viranşehir’de yıllardır kanalizasyon hattı eksik olan birçok mahalle bu proje ile alt yapıya kavuşmuş oldu. Yapımı başlanan ve kısa bir sürede bitirilen Viranşehir ilçesi kanalizasyon şebekesi ana kollektör hattı çalışmaları kapsamında ekipler sahada iş makinaları ve teknik personellerle birlikte hızlı bir şekilde çalışarak projenin bir an önce bitmesi için aralıksız çalışmaları sürdürdüler.

Böylelikle ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 21,500 Milyon TL’lik yatırım bedelli olan proje için ekipler toplamda 34 bin metre kollektör hattı döşediler. Ayrıca bu projeye ek olarak döşenen, Viranşehir İlçesindeki yeni yerleşime açılan mahallelerde eksik görülen kanalizasyon hat bağlantı çalışması da yapılarak ana kollektör hattına bağlandı.