Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Oturumu Sona Erdi


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2’inci oturumu Meclis Başkanvekili Serdar Şeyhanlıoğlu, Başkanlığında yapıldı. 2022 yılı ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün faaliyet raporları ve kesin hesap cetveli görüşüldü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2’inci oturumu Meclis Başkanvekili Serdar Şeyhanlıoğlu Başkanlığında gerçekleşti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılan 2’inci oturumda ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün 2022 yılı faaliyet raporu ve kesin hesap cetveli görüşülerek onaylandı.

Kent genelinde içme suyunun erişimine yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini anlatan ŞUSKİ Genel Müdürü Muhammed Said Güllüoğlu, ‘’Genel kurulumuzu gerçekleştirmiş olduk. Faaliyet ve bütçemiz kabul edilmiş oldu. Tüm ilimizde, ilçelerimiz ve köylerimiz de çalışmalarımız devam ediyor. Enerji ile ilgili çok büyük girdilerimiz olmaktadır. Genel Müdürlüğü olarak Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde an itibariyle 18 MGW’lık bir proje yapılmaktadır ve yaklaşık 1 ay içerisinde faaliyete geçecektir. Böylelikle toplamda 24 MGW’lık üretim gerçekleştireceğiz. Viranşehir, Harran, Akçakale, Suruç ve Birecik ilçelerimizde içme suyu kanalizasyon projemiz devam etmektedir. Bunların çok büyük bir kısmı Uluslararası hibe ve kredi ile sağlanmaktadır. Halfeti ve Bozova ilçelerimizde yine içme suyu ve kanalizasyon projelerimiz hibe kabulü olmuş olup yakın süreçte ihaleleri yapılacaktır. Devlet Su İşleri ile birlikte yürüttüğümüz proje kapsamında Siverek, Hilvan, Suruç, Birecik, Viranşehir Halfeti’ye su getirme ve arıtma tesisi projelerimiz devam etmektedir. Bunları önümüzdeki süreçte hızlı bir şekilde bittikten sonra tüm ilimizde temiz içme suyuna erişim çok daha fazla artacaktır. Bakanımızın himayelerinde DSİ Genel Müdürlüğü ile beraber ilimiz genelindeki kırsal alanlarda merkezi sisteme geçmek suretiyle kuyu suyunu minimize etmek ile hem yer altı suyunu daha fazla koruyacağız, hem de daimi bir kaliteli içme suyunu arzına devam edeceğiz’’ diye konuştu.