ŞUSKİ EKİPLERİ SAHADA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Şanlıurfa’yı da kapsayan sağanak ve su baskınları uyarısı nedeniyle gece saatlerinden itibaren hazırlıklarını yapan ekipler, yağışın başlamasıyla birlikte çalışmaları en üst seviyeye çıkarttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki birçok il için sağanak yağmur, su baskınları ile sel uyarısında bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gece saatlerinden itibaren önlem almaya başladı.

Suyolları ile mazgalları temizleyen ekipler, yağmurun başladığı sabah saatlerinden itibaren çalışmalarını en üst seviyeye çıkarttı. Vatandaşların yağıştan etkilenmemesi için il genelinde çalışmalar yürüten ekipler, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını önledi.

ŞUSKİ ekipleri, yaşanan sağanak yağışta gün boyu teyakkuz halinde. Yağış esnasında şehrin çeşitli bölgelerinde oluşan arızalar gideriliyor. Çalışmalar aralıksız sürüyor.

Öte yandan Şanlıurfa genelinde, ana arterlerde ve şehri çevreleyen taşkın derelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Drone ile görüntülenen taşkın derelerinin içerisinin temiz ve su birikmesinin söz konusu olmadığı gözlemlendi.

Eyyübiye ilçesinde yer alan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde de gerek ŞUSKİ ekipleri gerekse Şanlıurfa İtfaiyesi kısa sürede müdahale ederek herhangi bir sorun yaşanmasına müsaade etmedi.