“ÇEVREM SENSİN” ETKİNLİĞİ ŞANLIURFA'DA GERÇEKLEŞTİ


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, birçok konuda toplumda bilinç ve farkındalık oluşturmak için 'Çevrem Sensin' ismiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile etkinlik düzenledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hava kirliliğinden, atık yönetimine; su kaynaklarının temizliğinden tasarrufa kadar birçok konuda toplumda bilinç ve farkındalık oluşturmak için 'Çevrem Sensin' ismiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile etkinlik düzenledi.

Büyükşehir Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen etkinliğe, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz, ŞUSKİ Genel Müdür A. Hamdi Us, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Temiz bir çevre için çeşitli projelerin anlatıldığı etkinlikte, çevre ile ilgili konularda bilinçlendirmeyi amaçlayan konuşmalarda yer verildi. Etkinlik kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğü kurduğu standlarda çevreyi koruyan faaliyet ve projeleriniz sergilediler.