JICA HEYETİNDEN ŞANLIURFA’YA ZİYARET


Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) heyeti, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) heyeti, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Suriye’den gelen göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı ilçelerin altyapı ihtiyaçlarına yönelik yapılan yardımlar konusunda Japon heyete bilgi veren teknik ekip, Suriyelilerle entegrasyonun sağlanmasına önem verdiklerini ayrıca altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için  Genel Müdürlük olarak gerekli çabayı gösterdiklerini dile getirdi. 

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) Türkiye Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro, Başkan Yardımcısı IIyama Masaki, Genel Direktör Ogawa Shigenori'den oluşan Japon heyet ile Şuski Genel Müdürlüğü teknik personelleri Harran ilçesine bir dizi ziyarette bulunarak ilçe kaymakamı ve belediye başkanı ile görüştüler.

Gerçekleştirilen ve ihtiyaç duyulan altyapı yatırımları hakkında yerel yöneticiler ile görüşen Japon heyet, daha sonra ilçenin tarihi alanlarını gezerek incelediler. Günün sonunda Harran ilçesinde yer alan mülteci kampını da ziyaret eden heyet, kamp yönetiminden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. JİCA Türkiye Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro, Suriyelilere yönelik yapılan yardımdan dolayı Şanlıurfa Valiliğine, Harran Kaymakamlığına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ve Harran Belediyesine teşekkür ederek Japon hükumeti olarak uluslararası sorumluluk gerektiren bu duruma sessiz kalamayacaklarını ifade etti.